DZINTRA

Dibināta: 1924.gada 20.maijā Rīgā pie Latvijas Universitātes
Atjaunota: 1989.gada 12.oktobrī Rīgā pie Latvijas Universitātes
Krāsas: oranžs-zaļš-gaiši zils
Devīze: Fidei et veritati! (Uzticībai un patiesībai!)


Mājaslapa: http://www.dzintra.lv/

Sociālo tīklu konts: https://www.facebook.com/KorporacijaDzintra/

Dzintra tika dibināta kā trešā vecākā studenšu korporācija un jau tobrīd izpaudās tās neatkarīgais gars - padomus, kā labāk organizēt savu iekšējo sadzīvi un kā vispār būt korporācijai, tās dibinātājas meklēja ne pie daugavietēm un gundegām, bet gan pie saviem korporācijās sastāvošajiem brāļiem un draugiem. Dzeltenā prese tolaik rakstīja - "dzintras izlec - kur vajag un kur nevajag", bet pašās dzintrās tas tikai vairoja savas vērtības apzināšanos, kas veicināja arvien jaunu locekļu piesaistīšanu. Kad 1940.gadā līdz ar citām studentu organizācijām Dzintrai savas durvis Latvijā nācās slēgt, tās locekļu saraksts krietni pārsniedza trijus simtus. 

Latvijā Dzintras aktīvā konventa dzīve pārtapa kopīgās dzimšanas, vārda un citu svarīgu dienu atzīmēšanās, taču Dzelzs priekšskara trimdas pusē tā atsāka darbību ar jaunu elpu un jaunu atbildību. Pat vēl nebūdama oficiāli aktīva, Dzintra veicināja korporāciju saimes attīstību jau pašos trimdas laika pirmsākumos, kļūdama par gādīgu krustmāti divām Vācijā dibinātajām studenšu korporācijām - Spīdolai un Staburadzei. Tikai dažus gadus vēlāk, 1953.gadā, tā uzņēma savu pirmo coetu ārpus Latvijas. Turpinot augt un attīstīties, savos ziedu laikos trimdas Dzintra varēja lepoties ar 26 kopām visā pasaulē un vienīgais kontinents, par kuru nav ziņu kā oficiālu kādas dzintras dzīvesvietu, bija Antarktīda. 

1989.gadā dzintrām pietika uzņēmības, lai, sekojot studentu piemēram, kļūtu par pirmo studenšu korporāciju, kura savu darbību atjaunojusi Rīgā. Kopš tā laika ir sasniegtas virsotnes, par kurām pat pirmskara laikā dzintras tikai sapņoja, piemēram, sava konventa dzīvokļa iegāde. Soli pa solim Dzintra Rīgā ne tikai atguva savu globālās konventa dzīves centra statusu, bet krustmātes lomā varēja sniegt atbalstu un padomu vēl vienai jaunai S!P!K! loceklei - studenšu korporācijai Līga. Līdzās interno tradīciju uzturēšanai un kopšanai, Dzintras ikdienu turpina veidot balles, karnevāli, labdarības pasākumi, teātra izrādes, talkas, draudzīgas sanākšanas un apziņa, ka bieži idejas īstenošanai nepieciešama vien vēlme kaut ko paveikt un vismaz dažas no gandrīz sešiem simtiem visas pasaules dzintru, ar ko kopā to paveikt.