SORORITAS TATIANADibināta1932.gada 17.janvārī Rīgā pie Latvijas Universitātes
Atjaunota: 1990.gada 10.decembrī Rīgā pie Latvijas Universitātes
Krāsasgaiši zaļš-zils-sārts
Devīze: Pro veritate, cultura et unitate (За истину, культуру, единение!)


Krievu studenšu korporācija Sororitas Tatiana ir akadēmiskā organizācija, kas apvieno uz draudzības pamatiem Latvijas augstskolu studentes, kuras audzinātas krievu kultūras tradīcijās.

Corp! Sororitas Tatiana ir izveidota divu studenšu korporāciju Sororitas Slavia un Tatiana apvienošanas rezultātā. Par korporācijas dibinātājām uzskata 19 studentes, kuras nodibināja corp! Tatiana. Par dibināšanas datumu pieņēma 1932.gada 17.janvāri, kad pie Latvijas Universitātes tika dibināta corp! Tatiana.

1932.gadā corp! Sororitas Tatiana, kā jaunizveidotai korporācijai bija jāizvēlas vienu no vecākajām studenšu korporācijām par kuratori un garantēt savu komānu. 1932.gada 23.februārī corp! Sororitas Tatiana garantēja savu komānu pie s!k! Imeria, kura kļuva par korporācijas krustmāti. Arī s!k! Selga bija garantējusi savu komānu pie s!k! Imeria, tāpēc s!k! Selga kļuva par corp! Sororitas Tatiana krustmāsu.

Pirms corp! Sororitas Tatiana tika uzņemta S!P!K!, korporācijas loceklēm un prezidijam ar savu uzvedību un darbību bija jāparāda, ka corp! Sororitas Tatiana ir korporantu sabiedrības cienīga. 1938.gada maijā corp! Sororitas Tatiana tika uzņemta S!P!K! un kļuva par pilntiesīgu korporāciju.

Korporācijai izveidojās draudzīgi sakari ar studenšu korporācijām Imeria un Selga, kā arī ar krievu studentu korporācijām Ruthenia un Fraternitas Arctica.

Pēc atjaunošanas corp! uzņēma goda filistru Latvijas Zinātnes akadēmijas korespondētājlocekli LU profesoru astronomijā Phil!hon! Juriju Francmani.

Kopā ar studentu korporācijām Fraternitas Arctica un Ruthenia, kā arī ar Latvijas Universitātes krievu studentu sabiedrību corp! Sororitas Tatiana aktīvi piedalījās tradicionālo Tatjanas baļļu organizēšanā. Korporācija arī bija viena no Krievu kultūras dienu dalībniecēm.