IMERIA

Dibināta: 1924.gada 19.novembrī Rīgā pie Latvijas Universitātes
Atjaunota: 1990.gada 12.aprīlī pie Latvijas Universitātes
Krāsas: brūns-gaiši zils-zelts
Devīzes: 
Tautietei - zinātnei. Viena par visām un visas par vienu.


Mājaslapa:
www.imeria.lv

Sociālo tīklu konts: https://www.facebook.com/Imeria-182342785119790/

Imerias vēsture aizsākas, kad Latvijas Universitāte vēra savas durvis jaunatnei, pulcējot arī lielu skaitu latviešu meiteņu. 1924.gada 19.novembrī pie Latvijas Universitātes tika nodibināta ceturtā vecākā studenšu korporācija Imeria, ar mērķi veicināt tautības, izglītības un sievietes pienākuma apziņu nacionāli - valstiski domājošām latviešu tautības studentēm.

1940.gada 13.jūlijā ar Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas valdības lēmumu Imeriu, tāpat kā daudzas citas organizācijas, slēdza. Imerietes skāra represijas, izsūtījums, daudzas devās bēgļu gaitās - uz Zviedriju, Vāciju, ASV un citām pasaules valstīm. Pirmais komeršs pēc kara notika 1945.gadā Vācijā. Imerias darbība Latvijā atjaunota 1990.gada 12.aprīlī pie Latvijas Universitātes. Statūti Tieslietu Ministrijā apstiprināti 1994.gada 18.maijā.

Imerias misija ir apvienot mūža draudzībā un tradīcijās dažādu paaudžu bijušās un esošās studentes, veicināt un sniegt atbalstu imeriešu personības izaugsmei, mūžizglītībai, sasniegumiem darbā un zinātnē, ar izcilām personībām stiprinot Latvijas valsti.

Imeria ir noslēgusi draudzības līgumus ar Igaunijas studenšu korporāciju Amicitia un Somijas studentu nāciju Pohjois Pohjalainen Osakunta. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 190 imerietes, bet visā pasaulē ap 450. Imeriešu vidū ir izcilas visdažādāko jomu profesionāles – ārstes, arhitektes, juristes, zinātnieces, ekonomistes, un visas viņas vieno Imerias brūni-zili–zelta krāsas jeb – tēvzemes mīlestība, tieksme pēc izglītības un sievietes gods un cieņa.