VARAVĪKSNE

Dibināta: 1927.gada 25.novembrī Rīgā pie Latvijas Universitātes
Atjaunota1989.gada 29.novembrī Rīgā pie Latvijas Universitātes
Krāsaszils-zelts-violets
Devīzes: 
Darbam, dailei, vienībai!
Vitam impendere vero! (Dzīvi veltīt patiesībai!)


Mājaslapa: http://www.varaviksnes.lv/

Sociālo tīklu konts: https://www.facebook.com/varaviksnes.lv/

Studenšu korporācijas pamats ir 1922.gada 6.martā dibinātā Latvijas Universitātes studenšu literārā biedrība Varavīksne. Izvērtējot izaugsmes iespējas, diskusiju rezultātā 1927.gada 25.novembrī studenšu literārās biedrības locekļu vairākums balsoja par studenšu korporācijas dibināšanu. Līdz pat 1940.gadam, kad s!k! Varavīksne savu darbību bija spiesta pārtraukt, tā auga ne tikai biedru skaita ziņā, bet arī aktīvi organizēja gan korporācijas interno dzīvi, gan arī iesaistījās eksternajā dzīvē.

Līdz ar Latvijas okupāciju, s!k! Varavīksne biedres piemeklēja arī Latvijas liktenis – daļa no varavīksnēm cieta okupācijas režīmu represijās, daļa centās izdzīvot Latvijā, bet citas devās bēgļu gaitās uz Rietumiem.

Lai arī okupāciju režīmi oficiāli neatzina s!k! Varavīksne pastāvēšanu, tās biedres neoficiāli sanāca kopā uz gadasvētkiem gan nacistiskās Vācijas okupācijas laikā 1942.-1943.gadā, gan arī padomju okupācijas laikā, uzturot kontaktus un kopīgi svinot svētkus.

Rietumos nonākušās korporācijas biedres saziņu un pat viena coeta uzņemšanu veica jau pēckara Vācijā, Eslingenā (1947.-1949.), tomēr stabili darbību atsāka varavīkšņu mītnes zemēs – ASV un Kanādā. Trimdas apstākļos tika uzņemtas jaunas biedres un uzturētas visas studenšu korporācijas internās tradīcijas.

Līdz ar vēsturiskās situācijas attīstību Latvijā, vēl neskaidras nākotnes apstākļos Latvijā esošās varavīksnes sapulcējās uz s!k! Varavīksne darbības atjaunošanu 1989.gada 29.novembrī Rīgā. Sanāksmē piedalījās 18 atjaunotājas. 1989.gada 15.decembrī s!k! Varavīksne tika likumīgi atzīta pie Latvijas Universitātes.

Mūsdienās s!k! Varavīksne ir aktīva ne tikai interno tradīciju turpinātāja, bet arī eksterno pasākumu organizētāja (Sporta spēļu tradīcijas iedibinātāja un Studenšu un studentu korporāciju Teātra festivāla organizētāja).